Data publikacji: 2017-01-23

Poszukiwany Young Car Mechanic

Inter Cars szuka utalentowanych, młodych mechaników. 1 lutego wystartował konkurs Young Car Mechanic kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Young Car Mechanic to konkurs dla uczniów 17 szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczących w realizowanym przez Inter Cars programie – Młode Kadry. Jego głównym celem jest odkrycie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej. Spółka chce też popularyzować zawód mechanika wśród młodzieży, wykorzystując przy tym symulator pracy, stanowiący narzędzie zarówno do nauki, jak i pogłębiania pasji.

1 lutego rozpoczął się pierwszy etap konkursu – eliminacje. Polega na rywalizacji w wirtualnym warsztacie. Tam zawodnicy muszą wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale i szybkością wykonywania zadań. 1000 uczestników z największą liczbą punktów trafi do półfinału i otrzyma klucz DLC, uprawniający do udziału w dalszych rozgrywkach. Potrwają one od 6 do 31 marca. Następnie, 10 najlepszych spośród nich zostanie zaproszonych do wielkiego finału. Ten odbywać się będzie w świecie rzeczywistym. To jednak jeszcze nie koniec. 3 najlepszych finalistów weźmie bowiem udział jeszcze w międzynarodowych rozgrywkach, w których nagrodą jest wycieczka do fabryki Elringa w Stuttgarcie oraz tablet. Ponadto, 100 najlepszych zawodników spośród 1000 półfinalistów otrzyma klucze dostępowe do pełnej wersji gry Car Mechanic Simulator.

O Młodych Kadrach
Konkurs Young Car Mechanic to kolejne, realizowane przez Inter Cars, działanie kierowane do młodzieży. Od kilku lat spółka współpracuje już ze szkołami z całej Polski w ramach projektu Młode Kadry. Wyposaża je w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach oraz dostarcza wiedzę niezbędną do kształcenia przyszłych mechaników. Jest to możliwe dzięki zbliżeniu dwóch światów, przedsiębiorców i edukacji. Partnerami programu są bowiem wiodący producenci części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Projekt wspiera olimpiady, a także praktyki i staże dla najlepszych uczniów. Jest to więc swoista zawodowa trampolina, dzięki której start w życie zawodowe ma być dla nich łatwiejszy.

Obecnie w ramach projektu „Młode Kadry” Inter Cars współpracuje z 17 placówkami, którymi są Zespół Szkół nr 1 w Piasecznie, Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu, Zespół Szkół Budowlanych w Gorzowie Wielkopolskim, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi, Zespół Szkół nr 6 w Tychach, Centrum Kształcenia Praktycznego w Częstochowie, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku, Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu, Zespół Szkół Samochodowych im. Syroczyńskiego w Lublinie, a także Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie.